Tábor v Mlýnkách 2021

[TOP SECRET NASA MISSION]

Vážená kedetko, vážený kadete,
tato náročná doba je v některých případech ještě náročnější. Proto oslovujeme pečlivě vybrané experty a expertky, kteří by mohli přispět k řešení některých problémů… problémů, které přesahují planetu Zemi…. Ano, je to tak. Vybíráme právě Tebe.
Nemůžeme Ti zatím říct přesně k čemu. Máme v Tebe vysokou míru důvěry, ale jsou informace, které v tuto chvíli nesmí prosáknout na veřejnost. Můžeme Ti slíbit několik málo věcí… Jsi opravdu potřeba. Ty jako jedinečný člověk. A potřebují Tě ostatní. Jeden z nich opravdu hodně. Zbytek Tě potřebuje jako nenahraditelnou součást týmu, ke splnění extrémně náročného úkolu. Potřebujeme to nejlepší, nejodvážnější, nejzodpovědnější a nejlidštější, co ze sebe dokážeš dostat. Není čas na strach, není čas na pochyby. Je čas na důraznou a pečlivě provedenou akci. To vše v nejpřísnějším utajení.

Dostav se prosím v daný čas na místo uvedené v podrobnějších informacích. Zbytek týmu dorazí také. A nezapomeň…. Buď připraven!
Do té doby hodně zdaru!

Ve prospěch všech

Jim Bridenstine, ředitel NASA

Vážení rodiče, milí členové,

informaci o každoročně nejočekávanější akci jste určitě zaznamenali a datum 4.7. – 18.7. 2021 snad skloubili s Vašimi letními plány. Budeme rádi, pokud se Vaše dítě bude moct zúčastnit našeho tradičního skautského dobrodružství v malebném koutě Jeseníků.

Tábor V Mlýnkách je v době 4.7. – 18.7. určen skautům a skautkám (členové druhého oddílu, 12 let a starší) a ve zkráceném termínu od 12.7 do 18.7 světluškám a vlčatům (členové prvního oddílu). Jedná se o stálý stanový tábor, který si děti pod vedením dospělých zajišťují zcela samy. Nazýváme ho táborem “na zelené louce”, neboť děti si svépomocí staví podsadový stan, podílí se na vaření jídla pro celý tábor a účastní se programu, který probíhá zcela v přírodě. K dispozici není žádná zděná budova. Jedná se tedy o formu tábora pro zkušenější táborníky, resp. pro všechny, kteří se na schůzkách a samotném táboře nebojí naučit tábornickým dovednostem jako je práce se sekerou, pilou, rozdělávání ohně a celková sebeobsluha za každého počasí.

V letošním roce tábor pro skauty a skautky (2.oddíl) začíná třídenním putováním. Ještě před tím, než tedy začne samotný tábor se vydáme na 2 noci mimo tábořiště s batohy na zádech, abychom prozkoumali aspoň o trochu více malebných míst, než naše údolí. Celé putování bude přizpůsobeno schopnostem skupiny a bude spíše pohodové (cca 15 km/den), přesto není od věci nepodcenit přípravu. Nutné je mimo jiné kvalitní vybavení, které si táborníci vyzkouší předem (na řešení nepadnoucích bot a batohu co řeže do zad nebude moc prostoru). V současné situaci není jisté, zda se podaří vyzkoušet si to společně, proto doporučujeme vyrazit na noc do přírody na vlastní pěst (třeba se sourozenci).

Jako rodiče jste srdečně zváni na závěrečný víkend tábora 17.-18.7. (sobota-

neděle), kdy budete moct rovněž nahlédnout tzv. pod poličku. Přespat můžete ve vlastním stanu nebo pod širákem, zažít s námi závěrečný táborový oheň a pomoct při bourání tábora. Při této příležitosti bychom Vás rádi požádali o spolupráci při dopravě osob a materiálu zpět do Hranic, přijedete-li vlastním autem.

V online přihlášce zaznačte, zda jste ochotni vzít na zpáteční cestu např. nějaké dítě či dospělého nebo materiál navíc. Výrazně tak pomůžete táborovému rozpočtu, což zohledníme i ve výši táborového poplatku. Podrobnosti ohledně podsedáků, souhlasů ostatních rodičů, parkování a celkové logistice budeme řešit následně. Za jakoukoli další nabídku pomoci budeme velmi rádi (darování potravin do táborové kuchyně nebo materiálu). V případě zájmu kontaktujte hl. vedoucího tábora.

Pro účast na táboře je třeba vyplnit přihlášku a zaplatit účastnický poplatek. Jak postupovat?

1. Do 20.5. vyplnit online přihlášku
  2. Nezapomeňte na zdravotní posudek potvrzený od praktického lékaře Vašeho dítěte (bude součástí pdf souboru). Dítě, které mělo posudek nový loni, by mělo mít posudek platný, protože jeho platnost je 24 měsíců.
  3. Dále Vás prosíme o kopii kartičky zdravotní pojišťovny. Vše odevzdáte při nástupu na tábor 4.7 (2.oddíl) nebo 12.7. (1.oddíl)
  4. Do 30.5. zaplatit účastnický poplatek 2500,- Kč (2.oddíl, skauti a skautky, 16 dní) nebo 1500,- Kč (1.oddíl, vlčata a světlušky, 7 dní) převodem na účet střediska 2600066360/2010 (Fio banka), var. symbol: 7777, zpráva pro příjemce: jméno_příjmení táborníka. Pro sourozence je jako loni akceptována sleva 200,- Kč (na 1. ad. sourozence).

V případě poskytnutí příspěvku z FKSP zaměstnavatele, kontaktujte hospodáře střediska Jaromíra Pospíšila – Pošíka (jaromir.pospisil@skaut.cz).

Ve čtení prosím pokračujte v příloze, kde najdete podrobnější informace a kterou si prosím ponechejte, protože se bude hodit především přímo před táborem. Naleznete v ní například seznam vybavením, ze kterého je vhodné některé položky řešit s předstihem (připomínáme např. vhodný batoh a boty na puťák pro skauty).

Průběžné informace naleznete i na našem webu skauti-hranice.cz.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Jakub Lehký – Robbin (hlavní vedoucí tábora)

735 014 751, robin@skauti-hranice.cz

Václav Macháček – Eda (vedoucí 1.oddílu)

602 644 815, eda@skauti-hranice.cz